Sahibinden Satılık Arsa Alımı Hakkında

İnsanoğlu yani bizler kabul etsek de etmesek de uzmanların da dediği gibi sosyal ve beklentileri olan varlıklarız ki bu da son derece normal. Zira insanlar her ne kadar bir gün öleceklerini bilseler bile, yaşamam tutunmak için arayışlar içinde olmaları, tutunmak için hayaller kurmaları onları dirençli ve güçlü kılıyor ve herkesin düşleri farklı.

Kimilerimiz ufak, kimilerimiz büyük şeylerden mutlu oluyor. Örneğim bazılarımız kendisine ait bir evi olsun ve hemen bu durumda her şeyiyle kendisinin başlangıcından itibaren ilgilenebilmesi adına arsa aramaya başlayabiliyor. Bu mülk alımı emlak firmalarında yapılabileceği gibi sahibinden satılık arsa alımı da mümkün olabiliyor. Karar tamamen koşullara ve kişinin kendi tercihine kalmış durumda.

Satılık Arsa Arayışının Nedenleri

İster emlakçılar aracılığıyla, ister sahibinden satılık arsa arayışının temel nedenleri, kişinin aldığı bu arsa üzerine kendi evini yapma isteği olabileceği gibi, emlak alımı profesyonel olarak ilgilendiğinden arsa portföyünü genişletmek olabilir. Ya da öyle kelepir bir arsa insanın karşısına çıkar ki, insan bu arsayı alarak yatırım yapmak isteyebilir. Arsa bir mülktür ve özünde alımını da diğer mülkler gibi düşünmek gerekir.

Arsa Alımından Sonra Yapılması Gerekenler

Sahibinden satılık arsa alımı ile arsa alımını yaptıktan sonra bir süre bu zorlu süreci tamamladıktan sonra nefes alıp, dinlenebilirsiniz ama henüz işiniz bitmedi. Belki de her şey tam da şimdi başlıyor.

Sıra artık ama uzun vadede, ama kısa vadede ne yapacak iseniz ona göre adım atmanıza geliyor. Bu noktada da eğer kendi evinizi ya da apartmanınızı yapacak iseniz ona göre bir yol haritası çizmeniz gerekiyor. Yani binayı kendiniz mi yapacaksanız, yoksa bir müteahhit mi sizin için bu işi yapacak belirlemeniz şart. Eğer bu işlere dair bir bilginiz yoksa bir bilenle çalışmanız ya da danışmanlık hizmeti almanız sizin lehinize olacaktır. Ama siz uzun vadede satmayı planlıyor iseniz o zaman da arsa borsasını, ama kentiniz ama ülke ölçeğinde takip etmenizde ve zamanı geldiğinde en karlı olacak biçimde satmanızda fayda var.

Arsa Alımı İyi Bir Yatırım Aracı mıdır?

İster gayrimenkul danışmanları yani emlak firmaları araclığı ile olsun, ister sahibinden satılık arsa alımı yapılmış olursa olsun, yani yöntem fark etmeksizin, eğer sağlam bir fizibilite çalışması yapıldıysa, eğer kişinin beklentilerine uygunsa arsa alımı oldukça ciddi ve akılcı bir yatırım aracıdır.

Yine bu noktadan yola çıkarak alınacak arsanın konumu, büyüklüğü de iyi bir yatırım aracı olmasını sağlar ama sırf ucuz diye kervan geçmez bir yerden mülk sahibi olmaya çalışırsanız kesinlikle kötü bir yatırım aracı olacaktır. Kararları doğru almak, işin püf noktasıdır.

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=1896
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
Sahibinden Satılık Arsa Alımı Hakkında
Etiketlendi:                                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram