Örgü Şal Modelleri Deyince Aklımıza Gelenler

Kadın giyimi erkek giyimi ile kıyaslandığında çok daha incelikleri olan bir giyim tarzı zira kadın giyiminde çok fazla ince ayrıntı var ki. Bunun yanında kadın doğası gereği beğenilme güdüsü olan, giydikleri ile bulunduğu ortamlarda tüm gözlerin üzerine çevrilmesini isteyen bir canlı ki bu aslında insanların temel gereksinimlerinden birisi olan kabul görme istemi ile doğrudan alakalı olan bir durum ve bu da son derece normal.

Hal böyle olunca da kadın giyiminde her bir parçanın kendine özgü giyim kuralları ve yerleri var. Örneğin her elbise her ortamda giyilemiyor ya da yırtık pantolon ile bir iş toplantısına gitmek mümkün değil. Bir de bu tarz temel giyim parçaları dışında aksesuar olarak kabul edilen giyilip giyilmemesi tamamen kişinin kendi tercihlerine kalan giysiler var bunlardan bir tanesi de şallar. Şallar da kendi içinde kullanılan malzemeye göre farklı türlere ayrılıyor ki örgü şal modelleri bunlardan bir tanesi.

Örgü Şal Modelleri Nasıl Kullanılır?

Örgü şal modelleri konusuna değinmeden önce örgü şalların kadınlar için son derece önem taşıyan kullanım alanlarına bakmak gerekirse diğer şal türleri ile kıyaslandığında bu şalların kullanımının biraz daha incelikleri olduğunu peşinen belirtmek gerekiyor. Zira diğer şallar her yerde her biçimde kullanılabilir iken bu tarz şalları kullanırken çok daha incelikli olarak düşünmek gerekir zira çok daha zarif olan her kıyafet ile tamamlanamayacak olan parçalar.

Kullanım olarak günümüzde örgü şal modelleri daha çok ilerleyen yaşlarda insanlar kış günlerinde palto ve kabanlarının üzerine kullansa da aşağıda belirtilen modellerinde de görüleceği üzere gece kıyafetlerinde de ince şallar şık bir gece elbisesi ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra gündelik yaşamda günlük ev gezmelerine giderken de kimi modellerini elbise ve gömlekler ile tamamlamak mümkün.

Örgü Şal Modellerine Genel Bakış

Örgü şal modelleri  modanın o sene yer alan trendlerinden nasibini alıyor ve bu durum kullanılan renklere ve desenlere yansıyor. Bu sezon için baktığımızda son yılların gözdesi olan motiflerin örgü şallarda sıkça karşımıza çıktığını görüyoruz.

Renk olarak bu sezona damgasını vuran mavi, metalik renkler ve sarı örgü şallarda sıkça karşımıza çıkan renkler. Bunun dışında elbette klasik olan siyah, kırmızı, beyaz gibi renklerden üretilen şallara da rastlanıyor. Tüm bunlara ilaveten tığ ile örülen modeller olduğu gibi iki şiş ile düz ya da desenli olarak örülen modellere de rastlamak mümkün. Örgü olanlar içinde kalın şişler ile görülen günlük kullanım modelleri olduğu gibi, daha ince örülüp, gece ve özel davetler için olan modeller de bulunabiliyor.

Ve Diğer Hususlar

Örgü şal modelleri ne olursa olsun doğru bir kullanım biçimi ile kişiye bambaşka bir hava katacağı ve kişiyi girdiği ortamda farklı bir hava vereceği kesin. O yüzden kişinin kendisine en yakışan modeli bulup, her yaşta her mevsim rahatça kullanması mümkün. Sadece biraz dikkat ve özen istiyor o kadar.

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=1893
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
Örgü Şal Modelleri Deyince Aklımıza Gelenler
Etiketlendi:                                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram