Dantel Oyaları İle Evleriniz Şenleniyor

Dantel Oyaları İle Evleriniz Şenleniyor

Hemen hemen her yaş grubu ve her kadın tarafından sevilmekte olan dantel oyaları havlu kenarlarından yazma kenarlarına ve daha pek çok kumaş üzerine işlenebilen ve uyum sağlayan çeyiz işleridir. Özellikle de büyük kenarlara sahip olan ve boyutları son derece enli olan dantel modelleri her zaman kullanım açısından uygundur ve dilediğiniz zaman yapabilme şansını elde edebilirsiniz.

Bu gibi işleri yapmak ve bazı kumaşlara uydurmak, uyumlu görünmesini sağlamak zor gibi görünse de aslında oldukça basittir ve her zaman boş vakitler değerlendirilerek yapılabilecek olan el sanatları içerisinde yer alır. Sizler de gerek çeyizde sermek amacıyla gerekse evlerinizde kullanmak amacıyla bu tür oyaları, kenarları, köşeleri ve diğer türleri el becerinizi kullanarak yapabilirsiniz. Dantel yapımında tığ seçimi büyük önem taşır. Bunun için yapacağınız modele göre bir dantel seçimi yapabilirsiniz.

Dantel Modelleri Nasıl Yapılıyor?

 

Dantel olarak bilinen oyalar aslında tek tür değildir. Birden fazla çeşide ayrılmakta olan modeller arasından dilediğiniz modeli dilediğiniz yazmaya ya da havluya uydurabilirsiniz. Daha enli ve daha büyük modellerden oluşanları pike takımlarında, nevresim takımlarında, yastık ve yorgan kılıflarında çeyizde sermek ve sonrasında misafirler için kullanmak amacıyla işleyebilirsiniz. İster hazır modellerden temin edebilir ve direkt olarak günlük olarak da kullanabilirsiniz. Ancak el emeği ve göz nuru yapılan işler her zaman daha fazla göz önünde bulunur ve daha fazla beğeniyle kullanılır. Yataklarda, havlularda ve yazmalarda son derece şık görünen bu modellere sahip olmak için sizler de farklı el işi ve sanatları videoları izleyerek, kurslarına dahil olarak becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede ortaya daha kaliteli görseller çıkarabilir ve tarzınızı da modellere yansıtabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken görsel kalitenin şık olmasıdır.

Dantel Modelleri Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır?

Dantel modelleri her an her yerde evlerde karşımıza çıkabilir. El emeği göz nuru olarak yapılan bu modeller son derece çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bu durum tamamen yapan kişilerin yaratıcılığına ve göz zevkine bağlı olarak değişme ve gelişme gösterir. Tülbentlerde ve yazmalarda kullanılan ince modellerin yanı sıra havlularda kullanılan kalın modeller de mevcuttur. Pike ve nevresim takımlarında kullanılan modeller ise son derece gelişmiş motiflere sahip olan modellerdir. Aynı zamanda mutfak havlularında da kullanımı mevcuttur. Model seçiminde var olan seçenekler arasından alabilir isterseniz de kendi hayal gücünüzden bir model oluşturarak danteli ortaya çıkarabilirsiniz.

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=1877
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
Dantel Oyaları İle Evleriniz Şenleniyor
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram