İLGİNÇ BULUŞLAR-ÜRÜNLER-9

Günlük hayatımızı kolaylaştıran, mutfak işlerinde, ya da işimiz ile ilgili planlamalarda, bazen arabamızda, bazen bahçemizde kullanabileceğimiz  Bu bölümde yine, sizlere, karşımıza çıkan ilginç ürünleri toparladık.

 

                                                   Engellilerin, rampası olmayan merdivenli yokuşları rahatlıkla alabilmeleri için özel mekanizması olan dört noktalı palet sistemi ile ön ve arkanın dengesinin sağlandığı bir tasarımla üretilmiş.

Tabii ki şu an yaygın değil ama, aküsü ile birlikte oldukça pratik bir hareket kolaylığı taşıdığı görülmektedir.

Bahçesi olanlar için çimlerin uzamaya başlaması çeşitli sürüngen ve böceklenmeye karşı istenmeyen bir durumdur.

Fakat çim biçme makineleri ile de dalmak çoğunun üşendiği bir durumdur.

Bu kompakt görünümlü motor sayesinde çimler silindir tabletler şeklinde sıkıştırılıp atık olarak ya da büyükbaş hayvan besleyenler için rahatlıkla yem olacak şekilde paketlenmiş oluyor.

     Özellikle, işe ya da önemli bir toplantıya giderken yağmura tutulduğunuzda saçlarınız ıslanmasa bile, rüzgarlı damlalardan kıyafetleriniz, ayakkabılarınız, çoraplarınız, çantanız, elinizdeki kitap, dergi gibi materyaller ıslanmakta.

Bu sayede, şemsiyeden aşağıda sarkan naylon kabin, kıyafet ve eşyalarınızın ıslanması engellenmektedir.

Buradaki tek dezavantaj, uzun yol yürüyecekseniz, naylon kabin içinde havalandırma sıkıntısı olabilir. Bu yüzden aslında ağırlık merkezini çerçevelerine çeken şeritlere bölünse, o şeritleri elinizle iterek hava alabilirsiniz.

                             Kitabı okudukça size çeviren bir çeviri kalem. Özellikle, yeni bir dil öğreniyorsanız, o dille yazılmış kitapları hem takip edebilir, hem de gramer bilginizi pekiştirebilirsiniz.

Gittiğiniz her seyahate, toplantıya götürebilirsiniz. İşinizle ilgili yabancı literatürleri araştırırken size oldukça yardımcı olabilir.

 

Şu güneş enerjili prizi çantanıza atıp, gittiğiniz misafirlikte ya da toplantıda, prizden uzak da olsanız, telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Hatta, çıkış akım gücüne göre laptopunuzu bile çalıştırma olasılığı vardır.

Artık tüm mobil cihazlar, çantamıza sığabilecek şekle girdi. Power bank’lar, prizler, çevirici kalemler, flash bellekler, tabletler, telefonlar, vb.

  Bebek gece ağladığında sıcak yataktan ayrılıp yatağın başına koşturmak yerine, hem bebek için daha güvenli, hem annenin içinin rahat olacağı, uzandığında bebeğine ulaşabileceği bu yatak tasarımı gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

Hem ilk aylarda, anne ile bebeğin aralarındaki bağı ve güven hissiyatını artıracaktır. Temas artacaktır.

Umumi tuvaletlerde, lavabolarda, el sabunu kullanmayı pek tercih etmeyiz. Sıvı sabunların kalitesi de her yârde aynı olmuyor. Bazen elleri bile tahriş edebiliyor.

Resimde gördüğünüz bu sistem bu sıkıntıları sona erdirecek gibi görünüyor. Ve ellerimizin de daha temiz yıkanacağı da cabası…

Özellikle küçük evlerde, yatıya çocuklu bir aile geldiği zaman hemen kat kat açıp yatak haline getirebilirsiniz basamakları.

Çok güzel görünüyor. Burada tek dikkat edilecek şey, özellikle uyur gezerlik gösteren çocukların birbirinin üstüne düşüp, birbirlerini incitmemeleridir.

 Bu kabinler, denizde hayatta kalma kabinleridir. Örneğin bir deniz kazasında denize düştüğünüzde yanınızda can simidi yerine bunun olması daha mantıklı.

Aslında, vapurlarda ve gemilerde bunlardan olması daha avantajlı olacaktır. Tek kişilik kabinler olduğu için ailecek bir kurtarılma da bunlardan birden fazla ihtiyaç duyulabilir.

 

Turuncu çınar yapraklarının savrulduğu, çam kokularının etrafa yayıldığı bir sayfiye ormanında, hafif ticari ya da bir 4×4 araba ile minik bir ev kurabilirsiniz. Dikkat ederseniz, çadır oda oda.

Masanızı, sandalyelerinizi de getirin, o Güneş’in altın ışıklarının altında bir sonbahar öğleden sonrasında elinizdeki kitabı, dergiyi, bir bardak demli çay ile, şu çadırın önüne kuracağınız masa ve sandalyenizde mis gibi havayı soluyarak okuduğunuzu düşünün bir kere.

Üstelik sevdikleriniz de yanınızda…

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=1803
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
İLGİNÇ BULUŞLAR-ÜRÜNLER-9
Etiketlendi:                                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram