TÜKSİAD (TÜM KOBİ SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ) TANITIMI

www.tuksiad.com

Kurulduğu Gebze’de, üretimi, hizmeti ve ticareti bir araya getirmeyi hedefleyen, öncelikle bölgesine  ve bu sayede de ülkeye katkıda bulunmayı hedefleyen bir işadamları derneğinin  son iki yılda düzenlediği iş ve sosyal etkinlik faaliyetleri dikkat çekmeye başladı. Tüm Kobi Sanayici ve İşadamları Derneğinin 2017 ulusal ve uluslararası faaliyetleri de, üye yapılanma çalışmaları da artarak devam etmektedir.

TÜKSİAD 2008 yılında kurulan, ve ilk çıkış misyonu ile 2016 başına kadar bölgemizdeki Karadenizli iş adamlarını bir araya getiren işlerini geliştirirken aynı zamanda onları toplumsal projelere dahil eden bir dernekti,  fakat 2016 başında yapılan tüzük değişikliği ile artık önce bölgemizdeki, sonra Kocaeli sınırları içindeki ardından Marmara Bölgesi ve Tüm Türkiye’de KOBİ’lerin iş geliştirmesine odaklı, ülke ekonomisinin, ticaretinin ve bunları sağlayacak R&D  çalışmaları için ulusal ve uluslararası fırsatlar geliştirmeye yönelik bir misyon kazanarak dernek adını Tüm Kobi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak değiştirdi.

Yönetim kurulu, kendi işlerinde bölgede önemli yerlere gelmiş, iyi bilinen, profesyonel ve her şeyden önemlisi vizyonu açık değerli işadamlarından oluşmaktadır. Aslında TÜKSİAD’ın tüm üye profili bu değerleri taşımaktadır. Ve geleceğe yönelik üyelik kriterlerimizde de özellikle işinde profesyonel, iyi bilinen ve vizyonu açık değerli sanayici ve işadamlarımızı isteklendirecek ve tatmin edecek hedefler barındıracak çalışmalar yürütmektedirler.

TÜKSİAD’ın Genel Başkanı Nurettin ASLANTÜRK’ün, uzun yıllara dayalı başarılı ticaret hayatı ve bölgedeki saygınlığı ile derneğin vizyonunun gelişmesinde önemli etkileri olmuştur. Genel başkana profesyonel deneyimleri ve saygın çevreleri ile destek olan başta yönetim ve icra kurulunun ve ardındaki tüm dernek üyelerinin çalışmaları da iyi bir iş birliği ve kooperatifleşme örneğidir.

TÜKSİAD 2016 Genel Kurul’unda 2016-2018 dönemi TÜKSİAD Yönetim Kurulu belirlendi.

Nurettin Aslantürk’ün Genel Başkanlığındaki TÜKSİAD’da Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekildedir:

İlyas Özdemir (Başkanvekili),

İsmail Keskin (Başkanvekili),

İsmail Kaya( Şirketlerden Sorumlu Başkan Yard.),

Selamet Güner,(Ticari ve Sosyal ilikilerden sorumlu baskan yard.)

Süleyman Kurt (Şubeleşmeden Sorumlu Başkan Yard.),

Aydın Turan (Sanayiden sorumlu Başkan Yard.),

Erdoğan Şahin (Danışma Meclisi Başkanı),

Ercan Aslan (Ekonomi ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yard.),

Rasim Küçükgüzel (Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yrd.),

Sinan Yanık (Organizasyonlardan Sorumlu Başkan Yrd),

Yasin Coşkun (Ar-ge ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yrd),

Canay Gümüşlü Safi (Genel Sekreter),

Volkan Tarım (Sektörleden Sorumlu Başkan Yard.),

Cem Demir (Üye ilişkilerinden sorumlu başkan yard.),

Turan Demir (Sayman),

Yahya Kahraman (Tanıtım ve Medya Sorumlusu),

Hamit Tandoğdu (Sağlık ve İş Güvenliğinden Sorumlu Başkan Yrd.),

Mikail Ozan (Bölgesel Derneklerden Sorumlu Başkan Yrd.),

Muharrem Yelekoğlu( Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yrd),

Erkan Yüksel(Reklam ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yrd),

Can Karacan (Eğitim Komisyonu),

Mustafa Aydın (Genel Başkanı Danışman),

Engin Yıldırım (üye),

Yunus Uğurlu (üye),

Erdem Çelik (üye),

Ferhat Ergün (üye).

Ali Altuntaş ( üye ),

Ali Öztürk (üye)

Nurettin Aslantürk’ün Genel Başkanlığındaki TÜKSİAD’da görev dağılımı şöyle oluştu: İlyas Özdemir (Başkanvekili), İsmail Keskin (Başkanvekili), İsmail Kaya( Şirketlerden Sorumlu Başkan Yard.), Selamet Güner,(Ticari ve Sosyal ilikilerden sorumlu baskan yard.)Süleyman Kurt (Şubeleşmeden Sorumlu Başkan Yard.),Aydın Turan (Sanayiden sorumlu Başkan Yard.),Erdoğan Şahin (Danışma Meclisi Başkanı),Ercan Aslan (Ekonomi ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yard.), Volkan Tarım (Sektörleden Sorumlu Başkan Yard.),Haydar Demirkıran (Üye ilişkilerinden sorumlu başkan yard.),Turan Demir (sayman),Ali Altuntaş (Genel Sekreter),Yahya Kahraman (tanıtım ve medya),Hamit Tandoğdu (Sağlık ve İşgüvenliği),Rasim Küçükgüzel (Uluslararası ilişkiler),Mikail Ozan (Bölgesel Dernekler),Muharrem Yelekoğlu( Gençlik Kolları),Büşra Yılmaz( Hukuk İşleri),Canay Gümüşlü Safi (organizasyon), Saliha Bayramoğlu (Ar-ge ve İnivasyon),Erkan Erkan Yüksel(Reklam ve Halkla İlişkiler),Can Karacan (Eğitim Komisyonu),Mustafa Aydın (Genel Başkanı Danışman),Engin Yıldırım (üye), Yunus Uğurlu (üye), Erdem Çelik (üye),Ferhat Ergün (üye).Abdullah Kadıoğlu ( üye )

10 yıldan daha genç bir dernek olmasına rağmen ve henüz ulusal yapılanmaya girmemiş olmasına rağmen son 3 yıldaki başarılı proje, çalışma ve etkinlikleri ile gerek devlet otoritelerinin gerekse kamuoyunun dikkatini çekmeyi ve takdirini kazanmayı başarmıştır.

2016 Faaliyet Planına göre TÜKSAD’ın etkinlik çalışmaları:

 • 2016 faaliyet planından alınan verilere göre, 2016 toplam 132 etkinlik gerçekleştirilmiştir.
 • En çok ziyaret Nisan 2016’da olup 35 etkinlik gerçekleştirilmiştir.
 • Nisan ayında gerçekleştirilen ziyaretlerin %37’si devlet yetkililerine gerçekleştirilmiştir.
 • En fazla üye ziyareti Mayıs 2016’da gerçekleştirilmiştir.
 • TÜKSIAD, her ay ortalama 1 etkinlik düzenlemiştir.
 • Bütün bir sene boyunca ortalama olarak her ay 2 basın kuruluşunda TÜKSİAD haberi yayınlanmıştır.
 • 2016 yılında uluslararası olarak 2’si TÜKSİAD’in gerçekleştirdiği toplam 5 etkinlikte bulunulmuştur.

2017 etkinliklerinde ise Kişisel Gelişim Seminerleri ile birlikte Girişimcilik Seminerleri en önemli iki gruptur.

2017 ile ilgili bazı etkinlikler aşağıda listelenmiştir.

 • GİRİŞİMCİLİK SEMİNER FAALİYETLERİ

TÜKSİAD’da girişimciliği Üniversitelerde yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacı ile Üniversitelerde programlara başladı. TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk, İstanbul Medeniyet Üniversite Ekonomi Topluğu tarafından 6-7 Mart tarihleri arasında üniversitede düzenlenen “sektör günleri” programında girişimcilik dersi verdi. İki gün süren programın ikinci günün birinci oturumunda İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerine hitap eden TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk, başarı hikâyesini anlattı.

23 Mart 2017’de Yönetim Kurulu üyesi Rasim Küçükgüzel’in oğlu Kadir Küçükgüzel’in başkanlığındaki  oğlu kadir başkanlığınnda Maltepe Üniversitesi Uluslararası ticaret ve lojistik Kulübünün etkinliğine katılım sağlandı.

 • DEVLET OTORİTELERİ İLE TOPLANTILAR

 

AK Parti Gebze İlçe Teskilatinin Eskihisar Hisartepe Restoranda düzenledigi Gebzedeki İşadamları Dernekleri ile Milli Savunma Bakani Sayin Fikri Isik’in istisare toplantısına TÜKSİAD geniş bir ekiple katılım sağladı .Üyeleri adina Genel Baskan Nurerettin Aslanturk bir konusma yapti.  Aslanturk, organizasyonu duzenleyenlere tesekkur ederken, Bakan Isik’a isadamlarinin Yesil Pasaport talebini ileterek destek istedi.

 

 • İŞ GELİŞTİRME TOPLANTILARI

Tüm Kobi Sanayici ve İşadamları Derneği  Genel Başkanı Nurettin Aslantürk, Konya Şeker ve Torku’yu bünyesinde barından Anadolu Holding’i ziyaret etti.

TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk, beraberindeki başkanvekili İlyas Özdemir, Genel Başkan Yardımcıları Rasim Küçükgüzel, Ercan Aslan ve Ali Altuntaş ile birlikte geçtiğimiz günlerde merkezi Konya’ya bulunan Konya Şeker ve Torku’yu da bünyesinde barından Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Ersöz ve İcra Kurulu Üyesi Yılmaz Bademliyi ziyaret ederek çeşitli konularda ilişkin görüş alışverişinde bulundular. Torku, Konya Şeker, Doğrudan Tarım ve Gıda market market olmak üzere, Tarım ve Hayvancılık, Enerji , Kimya, Turizm ,Arge ve Eğitim gibi geniş bir yelpazede hizmet veren Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Ersöz, TÜKSİAD heyetine yakın ilgi gösterdi. Bünyelerinde bir birinden önemli markaları barındırdıklarını belirten Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Ersöz, çalışmalara ilişkin bilgiler verdiği TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk ve beraberindeki yöneticilere, 2023 yılında Dünya’nın ilk 5. gıda firması arasında olmayı hedeflediklerini açıkladı. Karşılıklı iş fırsatlarının görüşüldüğü ve oldukça verimli geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Reşat Ersöz, TÜKSİAD Genel Başkanı Aslantürk ve ekibine teşekkür ederek, kendilerine her zaman kapılarının açık olduğunu sözlerine ekledi

 

 • EĞİTİMLER

Eğitimci,Yazar, Uluslararası Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Haluk Öztekin bey tarafından yönetim kurulu üyelerimize “Farkındalık ve Özgüven” konulu seminerler verildi.

 

TÜKSİAD 2017’de aşağıdaki konularda çalışmalar üzerinde çalışmakta ve bu hedefleri gerçekleştirmeyi planlamaktadır:

 • Yurt dışı fuar ve iş seyahati düzenlenmelidir.
 • Ulusal fuarlara katılım sağlanmalıdır. .
 • Her ay yerel/ulusal devlet yetkilisi ile görüş alışverişi sağlanmalıdır.
 • Her 4 STK / OSB / Oda / Üniversite / Teknopark yetkilisi ile görüş alışverişi sağlanmalıdır.
 • Sene boyunca en az 6 basın toplantısı sağlanmalıdır.
 • Uygun bölgesel veya ulusal sosyal sorumluk projelerine katılım sağlanmalıdır.
 • Uluslararası iş geliştirme forumu gerçekleştirilmelidir.
 • Her ay en az 10 üye ziyareti gerçekleştirilmelidir.
 • Her ay ortalama 2 kez yemek/kahvaltı buluşmaları gerçekleştirilmelidir.
 • Kişisel gelişim eğitimi serisine devam edilmelidir.
 • Üyelik kriterlerinde daha hassasiyet gösterilip, yeni üye taleplerinin seçimi hızlandırılmalıdır.

TÜKSİAD üyelik formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=1480
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
TÜKSİAD (TÜM KOBİ SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ) TANITIMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com
YouTube
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram